Soudní vymáhání pohledávek v zahraničí
zahrnuje zaslání oficiální předžalobní upomínky a následné:- Podání žaloby, návrhu na vydání platebního rozkazu, či podání návrhu na vydání rozhodčího nálezu.
- Nebo využití evropského platebního rozkazu – toto řízení je obzvláště vhodné pro žalobce v případě uplatnění nároku, kdy proti nároku nebyla vznesena námitka
- Nebo využití institut ESCP (Evropské řízení o drobných pohledávkách) – toto řízení je vhodné pro sporné i nesporné přeshraniční případy, pokud hodnota nároku nepřesahuje 2.000 EUR.
Soud v roli pasivního hodnotitele, posuzuje z doložených tvrzení účastníků sporu kdo, v čem a v jaké míře právo porušil, či naplnil. Obchodní soudní spor je především o důkazech (tj. ne vždy o spravedlnosti) a o schopnosti využít je ve svůj prospěch. Jednání je vedeno v úřední řeči dle místa soudu. Není-li dohodnuto jinak, je případ posuzován právem země sídla dlužníka. Vždy je třeba zvážit, zda nelze využít postupu dle nařízení Brusel I popř. nařízení ŘÍM I.). V zkráceném nebo standardním soudním řízení soud rozhodne a vydá soudní rozhodnutí.
Soudní vymáhání pohledávek v zahraničí vyžaduje vyhledání zahraniční advokátní kanceláře, vykomunikování právního zastupování, dodání důkazních dokumentů, následné sepsání předžalobní upomínky a samotné žaloby, uhrazení soudních poplatků a advokátní odměnu. Bývají vyžadovány soudní překlady, apostily, či superlegalizace dokumentů.
Vzhledem k mnohaletým zkušenostem s vymáháním zahraničních pohledávek, jsme Vám schopni nabídnout zastupování osvědčenými právníky při výhodných advokátních sazbách. Spolupracujeme s advokátními kancelářemi ve více než 80 zemích světa.